Laste ja loomade autosse jätmine on ohtlik

Igal aastal aitab politsei soojade ilmade saabudes eluohtlikes olukordades lapsi ja lemmikloomi, kes on jäetud päikesevalguse käes parkivatesse autodesse.

Päikese kätte pargitud sõidukis tõuseb temperatuur autosalongis väga kiiresti, olenemata heledast autosisust või jahedast ilmast. Ülekuumenemise eest ei päästa ka toonitud tagaklaasid ega pisut avatud autoaken. Palava ilmaga võib kuumenenud autosalongis viibimine muutuda lastele ohtlikuks juba veerand tunni jooksul. Seega tuleks vältida selliseid olukordi, kus lapsed palavasse autosse jäetakse. Kuigi on levinud teadmine, et koerad taluvad kuumust inimestest paremini, ei vasta see tõele. Koera kehatemperatuuri paari kraadine tõus võib muutuda tema jaoks kiiresti eluohtlikuks.

Samuti ei tasu jätta loomi ega lapsi töötava mootoriga ja lahtiste ustega autosse. Sõiduki juurest kasvõi korraks lahkudes peab alati uksed lukustama. Töötava mootoriga ja lahtiste ustega auto on varastele kerge saak ja risk, et auto varastatakse, on kordades suurem.

Mitte üksi vabandus ei ole piisav, et põhjendada abitu inimese või looma kuuma sõidukisse jätmist. Kui lähete poodi, randa või grillima, võtke laps ja lemmikloom endaga kaasa.

Nähes, et laps või lemmikloom on jäetud suletud autosse ja omaniku läheduses pole, tuleks sellest viivitamatult teada anda hädaabinumbrile 112.

Triin Mägi
piirkonnapolitseinik

Kahjuks seda postitust ei saa kommenteerida.