ÜLDINFO

Alajőe vald asub Ida-Virumaa maakonna lőunaosas ning tema pindala on 109,61 km². Alajõe vald piirneb Illuka ja Iisaku vallaga. Ta laiub piki Peipsi järve rannikut Uuskülast kuni Narva jõe lähteni, piki rannikut on metsaga kaetud liivaluited, mis põhjaosas muutuvad soiseks tasandiks.
Keskus on Alajőe küla, 44 km Jőhvist. Alajõe vallas asuvad veel Karjamaa, Katase, Remniku, Smolnitsa, Uusküla ja Vasknarva küla.

Pőhilised tegevusalad on seotud turismi ja kalapüügiga. Tähtsamad ettevőtted OÜ Peipus, OÜ Peipsi Grupp (kalandus) ning OÜ Villa Marika ja AS N&V (turism).

Arenguvőimalusi pakuvad liiva-, turba-, jahi- ja kalavarud.

Peipsi pőhjarannik on armastatud suvituspiirkond.

Vasknarvas asub paadisadam.

Elanikkonda teenindavad Alajőe rahvamaja, raamatukogu, velskripunkt ja 3 kauplust (Vasknarva, Alajõe).

Vasknarvas ja Alajőel asuvad őigeusu kirikud.

Vasknarva virtuaalne  aeropanoraam: http://www.gertvardja.ee/360/vasknarva/vasknarva.html
Autor:Gert Vardja
Meedia Disain OÜ:www.gertvardja.ee

Vaatamisväärsused on Vasknarva kindluse varemed ning Katase kadakas. Traditsioone aitavad alal hoida külapühad. Puhkevőimalusi Peipsi liivaluidetel koos ööbimisvőimaluste ning toitlustamisega pakuvad aastaringselt külalistemaja Katariina, hostel Villa Marika, hotell Suvi ning puhkemaja Uuskülas.

Sümboolika
Vapp – sinise vőrguga kaetud kuldse kilbi alumisel poolel on sinine laineline palk, milles hőbedane kala. Vapikujundid ja -värvid viitavad valla nimele, Peipsi järvele ja Alajőele ning vallarahva jaoks tähtsale kala vőrgupüügile. Vapikujundus osutab ka Alajőe valla seosele Narva regiooniga.

Alajõe valla Peipsi järve äärse ranna-ala üldplaneering
* seletuskiri
* põhijoonis , Alajõe küla , Karjamaa küla , Katase küla , Remniku küla  , Smolnitsa küla  , Uusküla  , Vasknarva küla